maja 17, 2017

Wszystko, co dobre w życiu, jest nielegalne, niemoralne albo tuczące - o jedzeniu w Pradze

Zwiedzając zakątki czeskiej Pragi nie mogłam zapomnieć o naładowaniu akumulatorów na kolejne wędrówki. Odwiedziłam parę knajpek/pubów/restauracji w Pradze. I tak zrodził się pomysł, aby napisać post na temat restauracji/pubów, które najbardziej zapadły mi w pamięci.
Jedzenie w Czechach jest ciężkostrawne oraz tłuste, jednak przy znalezieniu odpowiedniej restauracji można zjeść smacznie, a ten tłuszcz nie obciąża tak mocno organizmu. Zdecydowanie polecam do każdego posiłku kupienie małego piwka....wtedy jedzenie smakuje znacznie lepiej :D

 
 
Zacznę od restauracji, gdzie jedzenie było bardzo dobre, jednak nie zachwyciło mnie tak bardzo jak  knajpa, która jest opisana poniżej.
 
1. Restauracja Kolonial
Adres: Široká 25/6, 110 00 Praha-Staré Město, Czechy
 
Jest to restauracja cyklistyczna, gdzie w wystroju dominują elementy rowerów oraz podpisy/autografy cyklistów, którzy tam się pojawili i jedli. Najdroższa z restauracji, w której jadłam w Pradze. Za sznycla z piwem (wybrałam polecane piwo tygodnia) zapłaciłam ponad 200 koron czeskich.
 
Sznycel był ogromny, a dodatki do niego pyszne. Polecam jeżeli ktoś jest bardzo głodny !
 


 
 
 
 
Kolejna restauracja, która mocno zapadła mi w pamięci to...
2. Waldštejnská hospoda
Adres: Tomášská 20/16, 118 00 Praha 1-Malá Strana, Czechy
 
Jest to przyhotelowa restauracja. Wystrój jest minimalistyczny. Znajdziecie tam zarówno kuchnię staroczeską jak i nowoczesną. Ja postawiłam na pomieszanie kuchni staroczeskiej z nowościami. Jadłam tam pieczoną gęś z knedliczkami (znalazły się tam zarówno tradycyjne knedliczki jak i wariacja na temat knedliczków). Najlepsze jedzenie jakie miałam okazję jeść w Czechach. Za gęś i małego Pilznera zapłaciłam około 200 koron. Knajpa jest tania, dają bardzo duże porcje i co najważniejsze jest smacznie (oczywiście mówię o swoim daniu, które mnie powaliło). Serdecznie polecam !
 
 
 
 
 
 

 
Będąc w Czechach koniecznie trzeba spróbować absyntu. Jednak absynt absyntowi nie jest równy. Znalazłam jedno miejsce, gdzie wypijecie absynt na wiele sposobów, a co ważniejsze znajdziecie tam absynt w tradycyjnej postaci. Oczywiście pokusiłam się na spróbowanie tradycyjnego trunku.
 
Absintherie
Adres: znajduje się poniżej na zdjęciu
 
 
 
 

 
 

 
 
 
A na deser zapraszam do budek, które są porozstawiane po całej Pradze i gdzie znajdziecie takie oto cudo!!!
 
 
Czeskie jedzenie jest pyszne i serdecznie polecam szukać menu, gdzie znajdziecie staroczeską kuchnię. Pragnę Was przestrzec, że przy głównym rynku restauracje często same doliczają sobie do rachunku napiwek, a niekiedy można spotkać się z opłatą za przyprawy, które stoją na stole. Najlepiej wybierać knajpki mniejsze i takie, które nie znajdują się przy głównych ulicach Pragi. Jest wiele restauracji, które mają swój niepowtarzalny klimat i do odwiedzania takich znacznie bardziej zachęcam :)
 

4 komentarze:

 1. Super wpis ! W tym roku wybieram się do Pragi na kilka dni i właśnie zastanawiałam się gdzie dobrze i tanio zjeść :) dziękuję, bo pewnie odwiedzę wymienione przez Ciebie miejsca :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe, sprawdzę w miarę możliwości

  OdpowiedzUsuń
 3. Mniam! Zazdroszczę Ci tego obiadu!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 DayHeyHey , Blogger